Pencereyi Kapatkapat
LiveZilla Live Help
   
    ANA SAYFA   |   HAKKIMIZDA  |   REFERANSLAR  |  BÖCEKLER  |  SIK SORULAN SORULAR   |  İLAÇLAMA ÇEŞİTLERİ  |  İLETİŞİM
 

evde örümcek


Örümcek

Örümcekler 8 bacaklı olup ağ örerek avlanan eklembacaklılardandır. Örümcek bir böcek değil bir hayvandır. Örümcekler hem otçul hem de etçil olarak beslenirler. Türlerine göre boyutları çeşitlilik gösterir. Tüm örümcekler zehirlidir. Fakat bazı türleri yetişkin bir insanı bir kaç dakika da felç edip öldürecek kadar güçlü zehre sahiptirler. Yaşadıkları bölgeye göre farklı renk ve boyutlarda olan örümcekler son derece tehlikelidirler ve insanların olduğu hemen her yerde onlarla iç içe yaşarlar.

Evlerimizde duvar köşelerine, yatak altlarına, kapı ve pencere aralıklarına, balkonlara, perde aralıklarına hemen her yere ağ örerler. Yurdumuzda en zehirli örümcek türleri Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki kırsal ve dağlık kesimlerde yaşamaktadır. Örümcekler avlarına zehirleri farklı

 
 

şekillerde aktarırlar. örümcek genelde avını ısırarak zehirler. Bazı örümcek türleri ise zehrini avına doğru tükürür. Hatta çok zehirli bir örümcek türü vücudunun arka kısmında bulunan tüylerini tehlike anında etrafa bir ok gibi fırlatır. Bu tüyler deriyle temas ettiğinde ciddi derecede acı verir ve şiddetli kaşıntı oluşur. Derideki yanma hissi dayanılmazdır.

Örümcekler kendilerinden küçük büyük bir çok böcek ile beslenirler. Bazı çok iri örümcek türleri, tarantulalar gibi, küçük orman kuşlarıyla da beslenirler. Karadul örümceği örümcek familyasının en zehirli ve en tehlikeli üyelerinden birisidir. Karadulların dişileri çiftleştikten sonra çok yüksek ihtimalle eşini sokarak öldürür. Bunun nedeni henüz tam olarak anlaşılmamaktadır. Bazı örümcek türlerinde bu davranışa rastlanmaktadır.

Örümcekler nerede yaşarlar?

Örümcekler hemen her yerde yaşayabilirler. Dünya üzerinde çok geniş alanlara yayılmışlardır. İnsanların yaşamadığı kutupların çok soğuk bölgeleri hariç her yerde örümcekler vardır. Evlerimizde ise genellikle tenha köşelerde ağ kurarak yaşarlar.

Örümcekler ne yerler?

Örümceklerin en temel besin maddeleri böceklerdir. Evlerimizde ağ kurmuş bir örümceğin ağında çoğu zaman sinek vb. böceklere hepimiz rastlamışızdır. Bazı iri türleri küçük kemirgenlerle, sürüngenlerle ve kuşlarla da beslenirler. Hatta karadul gibi inanılmaz derecede zehre sahip olanlarının yılanları bile öldürüp yedikleri bilinmektedir.

Örümcekler ne kadar büyür?

Örümcekler türlerine göre ve yaşadıkları alanlara göre farklı boyutlarda olurlar. Bazıları bir insan elinden bile daha büyüktürler. Bazıları ise çıplak gözle çok zor görülecek kadar küçüktürler. Ayrıca beslenmesine göre de ölçüleri değişir.

Örümcekler nasıl ürerler?

Örümcekler yumurta ile ürerler. Arka kısmında taşıdığı yumurtası iyice şişip patlayana kadar dişi örümcek yavrularını sırtında taşır. Tek bir örümcekten 100'lerce yavru örümcek çıkar.

Örümcekler zehirli midir? İnsanı neden sokar?

Evet. Bütün örümcekler zehirlidir. Fakat pek azı insanları öldürecek kadar yüksek dozda zehre sahiptirler. Örümcekler insanları kendilerini tehlikede hissettiklerinde sokarlar. Ya da çıplak ayakla çimlerde dolaşırken fark etmeden üzerine bastığımızda ısırabilirler.

Örümcek ısırırsa ne yapmalıyım?

Örümcek ısırdığı zaman ihmal edilmemelidir. Mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Ayrıca ısıran örümceğin fotoğrafının çekilmesi de zehirli olup olmadığı veya hangi panzehirin kullanılması gerektiği konusunda çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

evde örümcek ile ilgili bilgi, evde örümcek hakkındaki evde örümcek bilgileri bu ilaçlama sayfamızda bulabilir ve ilaçlama firmamızdan evde örümcek ilaçlaması talep edebilirsiniz.

Etiket Bulutu
örümcek ısırması
örümcek zehri
örümcek mücadelesi
örümcek nerede yaşar
örümcekler
örümcek üremesi
evde örümcek
örümcek zehrinin etkileri
örümcek ilaçlama
örümcek ilaçlama istanbul
örümcek ilaçlama firmaları
en ucuz örümcek ilaçlama
örümceklerin özellikleri
uygun fiyatlara örümcek ilaçlama
ekonomik fiyatlara örümcek ilaçlama
örümcek
örümceklerle nasıl mücadele edilir
örümcek avlanması
örümceğin zararları
örümcek ilacı
örümcek nasıl ağ yapar
örümcek ağı
örümcek ilaçlaması
örümceklerle mücadele
ucuza örümcek ilaçlama
örümcek türleri
örümcek resimleri
örümcek yok etmek
örümcek ile mücadele
örümcek ilaçlama servisleri
örümcek ilaçlama şirketleri
zehirli örümcekler
örümcekler hakkında bilgi
örümcek ilaçları
örümcek çeşitleri
örümcek ne yer
örümcek mücadelesi nasıl olur
evde örümcek gördüm